Domy z keramzytu-najważniejsze informacje.

<a href="https://grupakeramzyt.pl/2022/06/22/domy-z-keramzytu-najwazniejsze-informacje/">Domy z keramzytu-najważniejsze informacje.</a>

System ścian prefabrykowanych wielkoformatowych z lekkich z lekkich betonów keramzytowych stosowany jest w Europie zachodniej od ponad 30 lat. Najbardziej rozpowszechniony jest w Niemczech oraz w krajach skandynawskich – Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii – tzn. w krajach o bardzo niskiej temperaturze zimą.  Skandynawowie docenili zalety izolacyjne i ekologiczne keramzytu, jak również szybkość montażu prefabrykowanych ścian i stropów.

Gotowe elementy pozwalają na szybkie, sprawne i powtarzalne realizowanie prywatnych inwestycji: domy jednorodzinne, wielorodzinne, szeregowe, jak również inwestycji przemysłowych.

Realizowane przez fabrykę budynki są symbolem innowacyjnego budownictwa, przy zachowaniu najwyższej jakości wyrobów oraz szybkiego montażu ścian i stropów.

Ściany z keramzytobetonu -zalety.

Domy z prefabrykowanych ścian keramzytobetonowych charakteryzują się:

  • najwyższą jakością produkowanych ścian i stropów
  • krótkim czasem budowy
  • wykończeniem powierzchni ścian nie wymagającym tynkowania
  • zwiększeniem powierzchni wewnętrznej pomieszczeń poprzez zmniejszenie grubości ścian
  • ściany po montażu są suche zatem od razu można przejść doprać wykończeniowych
  • elastyczność systemu pozwala na swobodę architektoniczną – łatwość wykonywania łuków, skosów czy też otworów o nietypowych kształtach
  • podczas produkcji ściany są uzbrajane w puszki oraz kanały na instalacje elektryczne, wodociągowe, kanalizacyjne, wentylacyjne, alarmowe, telefoniczne, centralnego odkurzania itp. Zgodnie z zamówieniem Inwestora.
  • Ściany mają otwory okienne i drzwiowe
  • Ściany posiadają wewnętrzne zbrojenie zgodnie z projektem
  • Ściany są łączone ze sobą specjalnymi zamkami z wykorzystaniem prętów zbrojeniowych i betonu dając 100% gwarancji stabilności konstrukcji

Właściwości keramzytu

Keramzyt to lekkie kruszywo ceramiczne, które powstaje ze specjalnych gatunków gliny wypalanej w temperaturze 1200 stopni Celsjusza. Dzięki wysokiej temperaturze wypalania powstają porowate kulki keramzytu w twardej ceramicznej otoczce. Kulka keramzytu wykazuje doskonałe właściwości termoizolacyjne. Keramzyt jest materiałem trwałym, który nie zmienia swoich właściwości pod wpływem zimna, ciepła, czy wilgoci – jest całkowicie odporny na pleśń, grzyby i procesy gnilne.

100% NATURALNY – Keramzyt jest produkowany ze specjalnych gatunków gliny, bez dodatków chemicznych – jest to produkt w 100% naturalny i zdrowy, zatem w szczególności polecany dla alergików.

TERMOIZOLACYJNOŚĆ – Keramzyt  jest doskonałym materiałem izolacyjnym. W ziemie chroni przed chłodem, a w lecie utrzymuje w pomieszczeniu przyjemna temperaturę.

PAROPRZEPUSZCZALNOŚĆ– Keramzyt nie chłonie wilgoci, poddany jej działaniu sukcesywnie, ją „oddaje”. Nasiąkliwość keramzytu dotyczy  tylko zewnętrznej otoczki kulki. Paroprzepuszczalność  ściany z keramzytobetonu jest siedmiokrotnie lepsza niż ściany z cegieł. Keramzyt posiada doskonałą dzięki porowatej strukturze. Ścian z keramzytobetonu posiada wiele drobnych kanalików, którymi odprowadzana jest para wodna. Łatwe i szybkie odprowadzanie wody ze ściany, to łatwe i szybkie jej wysychanie oraz możliwość utrzymania termoizolacyjności.

OGNIOODPORNOŚĆ– Keramzyt jest zakwalifikowany do materiałów o najwyższej ochronie przeciwpożarowej – klasa A. Kruszywo keramzytowe jest bardzo odporne na działanie wysokich temperatur; do temperatury 110 stopni Celsjusza, jego właściwości pozostają niezmienna. Keramzyt jest niepalny i nie rozpowszechnia ognia. W trakcie pożaru nie wydobywają się z niego, żadne szkodliwe substancje.

IZOLACYJNOŚĆ AKUSTYCZNA – Ściany z keramzytu gwarantują znakomite zabezpieczenie przed hałasem zewnętrznym. Porowata struktura kulki doskonale rozprasza i absorbuje fale dźwiękowe. Wnętrze domu jest ciche i komfortowe. Izolacyjność akustyczna  18 cm ściany z keramzytobetonu wynosi 46-60 Db.

ODPRONOŚĆ NA PLEŚNIE, GRZYBY, OWADY I GRYZONIE– Produkcja keramzytu odbywa się w wysokiej temperaturze, co powoduje wypalenie składników organicznych, które są pożywką dla grzybów i pleśni, które rozwijają się w środowisku wilgotnym. Keramzyt i wyroby z niego są również całkowicie odporne na działanie gryzoni i owadów.

Domy z keramzytu- od projektu do montażu

Projekt budynku w systemie ścian z keramzytobetonu  jest wykonywany na podstawie projektu budowlanego dostarczonego przez Inwestora.

Jeśli Inwestor posiada projekt budowlany na ściany i strop w innej technologii, zespół projektantów  przeprojektuje go tak, aby można było zastosować technologię  keramzytobetonu oraz stropów w różnych technologiach.

Realizujemy inwestycje zgodnie z indywidualnym projektem Inwestora.

Podczas produkcji ściany są uzbrajane w puszki oraz kanały na kable instalacji elektrycznej, telefonicznej, internetowej, wodociągowej, kanalizacyjnej, wentylacyjnej, centralnego odkurzania itp.

System puszek, bruzd i kanałów wewnętrznych ścian jest zgodny z zaakceptowanym projektem Inwestora.

Po zamontowaniu ścian i stropów pozostaje wsunąć przewody elektryczne przez rurki, połączy je w wykonanych bruzdach/kanałach; zamontować rury centralnego ogrzewania, wody, gazu oraz kanalizacyjne i najtrudniejsze, najkosztowniejsze prace stają się szybkie o proste. Pozwala to Inwestorowi  zaoszczędzić czas i pieniądze na etapie wykończenia obiektu.

Ściany posiadają wewnętrzne zbrojenia zgodne z projektem.

Gdy zbrojenie jest już ułożone  i wszystkie puszki i peszle rozmieszczone, przechodzi się do betonowania. Forma zalewana jest specjalną mieszanką (75% z keramzytu, w 15% z piasku i w 10% z cementu) i następuje wibrowania (aby pozbyć się powietrza oraz uzyskać równą powierzchnię ściany).

Ostatnim etapem  jest szlifowanie. Dzięki niemu ściany z keramzytu są  gładkie i nie wymagają tynków wewnętrznych. Wystarczy je pokryć cienką warstwą gładzi, choć można tez je delikatnie zeszlifować i użyć gruntu  aby uzyskać efekt surowego betonu.

Montaż obiektu wykonuje wykwalifikowana i przeszkolona ekipa nad którą nadzór ma kierownik budowy. Montaż odbywa się przy użyciu dźwigu, zatem musi być zapewniona przestrzeń do wjazdu i manewrów dźwigiem.

Montaż może być wykonywany o każdej porze roku do temperatury -5 stopni Celsjusza.

W zależności od wymagań konstrukcyjnych danego projektu, produkowane ściany mają różną grubość, najczęściej 15 cm (ściany nośne) i 10 cm (ściany działowe). Grubość ścian można zmieniać jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o płytach fundamentowych przeczytaj : płyty fundamentowe.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Your comment:

Your name: